Kde publikova┼ą PR ─Źl├ínky

Potrebujete PR ─Źl├ínky? Ur─Źite┬áby sme si e┼íte pred jeho nap├şsan├şm mali zodpoveda┼ą zop├ír d├┤le┼żit├Żch ot├ízok:

  • Kto je moja cie─żov├í skupina? Koho chcem PR ─Źl├ínkom oslovi┼ą? Obsah PR ─Źl├ínku toti┼ż mus├şm prisp├┤sobi┼ą cie─żovej skupine.
  • Kde bude PR ─Źl├ínok uverejnen├Ż? Obsah PR ─Źl├ínku je potrebn├ę tematicky prisp├┤sobi┼ą aj blogu alebo webu, na ktorom bude publikovan├Ż.

Agent├║ra ContentPress V├ím rada pom├┤┼że s v├Żberom spr├ívneho m├ędia pri publikovan├ş va┼íich PR ─Źl├ínkov alebo SEO ─Źl├ínkov. Vybera┼ą m├┤┼żte z viac ako 100 online magaz├şnov a blogov, ktor├ę s├║ r├┤zneho tematick├ęho zamerania ale tie┼ż tematicky v┼íeobecn├ęho zamerania.

Kontaktujte nás

PR ─Źl├ínky ÔÇô ich p├şsanie a publikovanie pre SEO

PR ─Źl├ínky s├║ jednou z┬ánajefekt├şvnej┼í├şch foriem online marketingu. Ich ozna─Źenie vych├ídza z┬ápojmu ÔÇ×public relationsÔÇť, teda vz┼ąahy s┬áverejnos┼ąou, ─Źo je v┼íeobecn├í defin├şcia PR.

PR ─Źl├ínky s├║ v┼íak platen├ę reklamn├ę ─Źl├ínky s┬ávlo┼żen├Żmi sp├Ątn├Żmi odkazmi, ktor├ę sa publikuj├║ na extern├ę weby. Tak├ęto ─Źl├ínky s├║ zameran├ę na podporu predaja, no nesl├║┼żia len ─Źitate─żom, ale aj vyh─żad├íva─Źom pre budovanie organickej n├ív┼ítevnosti webu.

Modern├Ż reklamn├Ż ─Źl├ínok u┼ż nie je len hocijak├Ż text pln├Ż k─ż├║─Źov├Żch slov. Internet denne zaplav├ş mno┼żstvo nov├ęho obsahu (─Źl├ínkov) a┬áalgoritmy vyh─żad├íva─Źov s├║ ─Źoraz viac komplexnej┼íie. Preto je potrebn├ę, aby PR ─Źl├ínok sp─║┼łal v┼íetky krit├ęria pre dosiahnutie ─Źo najlep┼í├şch v├Żsledkov.

─îo s├║ to PR ─Źl├ínky

PR ─Źl├ínky alebo SEO ─Źl├ínky by nemal by┼ą len such├Żm a nudn├Żm textom┬áv rozsahu 1 normostrany a pln├ę k─ż├║─Źov├Żch slov. Dnes by mal skuto─Źne kvalitn├Ż PR ─Źl├ínok nemal vznikn├║┼ą len z d├┤vodu zauja┼ą vyh─żad├íva┼ą Google ale tie┼ż ┬áby mal ma┼ą pridan├║ hodnotu pre samotn├ęho ─Źitate─ża!

Nap├ş┼íete PR ─Źl├ínok, alebo si ho nech├íte nap├şsa┼ą agent├║rou po pr├şpade copywriterom. ─îl├ínok by mal by┼ą samozrejme unik├ítny. Ur─Źite sa vyhnite duplicitn├ęmu obsahu. Hlavne PR ─Źl├ínok s aktu├ílnymi inform├íciami, pridanou hodnotou pre ─Źitate─ża m├┤┼że uspie┼ą a prinies┼ą po┼żadovan├Ż efekt.

Kontaktujte nás

Ako by mal vyzera┼ą kvalitn├Ż PR ─Źl├ínok?

PR ─Źl├ínok by nemal ma┼ą v├Żhradne reklamn├Ż charakter. Mal by sk├┤r predstavova┼ą nen├ísiln├║ formu reklamy a┬á─Źitate─żom prvotne poskytn├║┼ą nejak├║ pridan├║ hodnotu, teda informova┼ą, vzdel├íva┼ą alebo zabavi┼ą. Najd├┤le┼żitej┼í├ş je tak kvalitn├Ż obsah doplnen├Ż o┬áreklamn├ę posolstvo pre podporu predaja. Cie─żom ─Źl├ínku je necha┼ą ─Źloveka sa slobodne rozhodn├║┼ą a┬ásk├┤r ho ku k├║pe motivova┼ą a┬ánavies┼ą.

PR ─Źl├ínok tie┼ż obsahuje k─ż├║─Źov├ę slov├í, ktor├ę n├ísledne odkazuj├║ na web inzerenta. Mal by v┼íak obsahova┼ą maxim├ílne 2-3 odkazy, aby ─Źl├ínok vyzeral prirodzene a┬ánen├║tene a┬áto nie len pre ─Źitate─ża, ale aj vyh─żad├íva─Ź.

Ka┼żd├Ż PR ─Źl├ínok by mal by┼ą p├şsan├Ż pre ur─Źit├║ cie─żov├║ skupinu a┬átematiku, ktor├║ chce klient propagova┼ą. Ke─Ć┼że sa PR ─Źl├ínky publikuj├║ na extern├ę weby, je potrebn├ę oslovova┼ą svoju cie─żov├║ skupinu tam, kde je to pre nich prirodzen├ę. Teda na tematicky podobn├ę weby v├í┼ímu webu, preto┼że aj pre Google je najd├┤le┼żitej┼íia relevantnos┼ą.

Napr├şklad ak m├íte e-shop s┬ád├ímskym oble─Źen├şm, bolo by zrejme kontraprodukt├şvne p├şsa┼ą a┬ápublikova┼ą PR ─Źl├ínok na technologick├Ż magaz├şn. Nikto by ho zrejme ne─Ź├ştal a┬áaj vyh─żad├íva─Źe by ho registrovali ako nerelevantn├Ż, ─Ź├şm by ho penalizovali.

Najv├Ą─Ź┼íia v├Żhoda PR ─Źl├ínkov - linkbuilding

Nap├şsanie PR ─Źl├ínku je len prv├Ż krok. ─îl├ínok je potrebn├ę aj ┼í├şri┼ą, ─Źo otv├íra najv├Ą─Ź┼íiu v├Żhodu PR ─Źl├ínkov a┬áto z├şskavanie sp├Ątn├Żch odkazov ÔÇô linkbuilding.

Linkbuilding m├í obrovsk├Ż vplyv na SEO ÔÇô optimaliz├íciu webu pre vyh─żad├íva─Źe (Google).

Ide o┬átzv. off-page SEO, teda optimaliz├íciu mimo v├í┼ího webu, ktor├í vylep┼íuje organick├ę (neplaten├ę) poz├şcie vo vyh─żad├ívan├ş. V┬ápraxi je to proces z├şskavania sp├Ątn├Żch odkazov z┬áin├Żch, tematicky vhodn├Żch webov smeruj├║cich na ten v├í┼í.

Pre SEO s├║ sp├Ątn├ę odkazy jednou z┬ánajlep┼í├şch mo┼żnost├ş, ako budova┼ą lep┼íie poz├şcie vo vyh─żad├ívan├ş. Ur─Źuj├║ toti┼ż v├í┼í pagerank, teda hodnotenie vo vyh─żad├ívan├ş a┬á─Ź├şm je vy┼í┼íie, t├Żm sa zvy┼íuje aj n├ív┼ítevnos┼ą webu.

Google vyhodnocuje najlep┼íie tie weby, na ktor├ę je odkazovan├ę najviac a┬áto z┬á─Źo najsilnej┼í├şch a┬átematicky relevantn├Żch webov.

Takto odkazovan├Ż web je vo vyh─żad├íva─Źi pos├║van├Ż na najvy┼í┼íie prie─Źky, preto┼że ho vyhodnot├ş ako dobr├Ż zdroj inform├íci├ş.

Ka┼żd├Ż odkaz smeruj├║ci na v├í┼í web vyh─żad├ívac├ş robot vyh─żad├íva─Źov ohodnot├ş a┬ána z├íklade v├Żsledn├Żch parametrov v├ís pos├║va vy┼í┼íie, alebo ni┼ż┼íie. ─î├şm je web str├ínka kvalitnej┼íia, t├Żm je hodnotnej┼í├ş aj sp├Ątn├Ż odkaz na nej, navy┼íe ak sp─║┼ła relevanciu a┬ánaopak.

─îomu sa pri PR ─Źl├ínkoch a linkbuildingu vyhn├║┼ą

Google dok├í┼że nielen odme┼łova┼ą ale aj penalizova┼ą, teda vo vyh─żad├ívan├ş pos├║va┼ą ni┼ż┼íie a┬áv┬ánajhor┼íom pr├şpade z┬áv├Żsledkov vyh─żad├ívania ├║plne odstr├íni┼ą.

Pri PR ─Źl├ínkoch je potrebn├ę, aby bol ka┼żd├Ż ─Źl├ínok unik├ítny, ─Źi┼że origin├ílny a┬ánie odkop├şrovan├Ż alebo duplicitn├Ż. Duplicitn├Ż text Google penalizuje tak, ┼że ho vo vyh─żad├íva─Źi posunie nadol alebo ho nezobraz├ş v├┤bec a┬ázobraz├ş len ten origin├ílny.

Rovnako d├┤le┼żit├í je pri PR ─Źl├ínkoch relevantnos┼ą (tematickos┼ą) webov, kde s├║ publikovan├ę. Ak na v├í┼í web odkazuje tematicky podobn├í str├ínka, vyh─żad├íva─Źe v├ís bud├║ vn├şma┼ą hodnotnej┼íie, ─Źo plat├ş aj naopak.

V┬áneposlednom rade netreba zab├║da┼ą na v┼íeobecne zau┼ż├şvan├║ pravdu, ┼że kvalita por├í┼ża kvantitu. Jeden siln├Ż sp├Ątn├Ż odkaz mesa─Źne vie by┼ą u┼żito─Źnej┼í├ş ako 10 slab├Żch odkazov z┬ár├┤znych pofidern├Żch str├ínok a┬ákatal├│gov.

D├┤le┼żit├ę je rie┼íi┼ą p├şsanie PR ─Źl├ínkov a┬ázbieranie sp├Ątn├Żch odkazov priebe┼żne, nie jednorazovo alebo n├írazovo a┬ápotom dlho ni─Ź.

Pre─Źo publikova┼ą PR ─Źl├ínky

Chcete optimalizova┼ą firemn├Ż web pre vyh─żad├íva─Źe? Potrebujete zv├Ż┼íi┼ą organick├║ n├ív┼ítevnos┼ą webstr├ínky? Chcete zlep┼íi┼ą va┼íi poz├şcie vo vyh─żad├íva─Źi Gooogle? Rie┼íen├şm je neust├íle a organizovan├ę z├şskavanie sp├Ątn├Żch odkazov smeruj├║cich na va┼íu str├ínku alebo eshop. Efekt├şvnou met├│dou je pr├íve publikovanie kvalitn├Żch PR ─Źl├ínkov na spr├ívne zvolen├Żch m├ędi├ích.

Kontaktujte nás

Za─Źnite s PR ─Źl├ínkami a linkbuildingom u n├ís

Z├şskanie ─Źo najvy┼í┼í├şch organick├Żch poz├şcii vo vyh─żad├íva─Źi je dlhodob├Ż proces, no o┬áto trv├ícnej┼í├ş. Vy┼żaduje si to v┼íak odborn├ę inform├ície a┬ásk├║senosti, preto sa obr├í┼ąte na n├ís.

Prv├Ż krok e┼íte pred samotn├Żmi PR ─Źl├ínkami a┬álinkbuildingom je vyrie┼íi┼ą intern├ę SEO, teda on-page. To znamen├í kvalitne vyplnen├Ż obsah na webe, nadpisy, popisy at─Ć. A┼ż potom je dobr├ę za─Źa┼ą rie┼íi┼ą publikovanie PR ─Źl├ínkov a┬ázbieranie sp├Ątn├Żch odkazov.

Pr├íve na vyplnen├Ż obsah na va┼íom webe m├┤┼żu n├ísledne PR ─Źl├ínky odkazova┼ą, ─Ź├şm sa e┼íte zvy┼íuje ich ├║─Źinnos┼ą vo vyh─żad├ívan├ş.

Ako p├ş┼íeme PR ─Źl├ínky a zbierame sp├Ątn├ę odkazy

Nie je PR ─Źl├ínok ako PR ─Źl├ínok. Samotn├Ż proces tvorby ─Źl├ínku je dlh┼í├ş ako sa na prv├Ż poh─żad m├┤┼że zda┼ą. Copywriter (─Źlovek, ktor├Ż tieto ─Źl├ínky p├ş┼íe) sa mus├ş sta┼ą ÔÇ×odborn├şkomÔÇť na potrebn├║ oblas┼ą za kr├ítky ─Źas, aby zistil ─Źo najviac inform├ícii. N├ísledne si to vy┼żaduje d├ívku kreativity a┬áznalosti predaja ─Źi z├íkladov psychol├│gie. Nehovoriac o┬á┼ítylistickom a┬ágramatickom upraven├ş ─Źl├ínku.

Ka┼żd├Ż nap├şsan├Ż PR ─Źl├ínok u┬án├ís je origin├ílny a vych├ídza z┬ácie─żovej skupiny, pre ktor├║ je tematicky p├şsan├Ż. Zameriavame sa na kvalitn├Ż obsah s┬ápridanou hodnotou, aby ─Źitate─żovi nie─Źo dal. ─îl├ínok tie┼ż mus├ş ma┼ą l├íkav├Ż nadpis a┬ácelkov├║ preh─żadnos┼ą, aby ─Źitate─ża l├íkal a┬ánie naopak odr├ídzal. Najprv mu poskytneme hodnotu a┬ápotom mu otv├írame mo┼żnos┼ą pre k├║pu.

Vieme, ┼że sp├Ątn├ę odkazy je potrebn├ę zbiera┼ą systematicky, preto v┼żdy vytvor├şme pl├ín a┬áur─Źit├Ż harmonogram. Disponujeme portf├│liom viac ako 200 webov a┬ámagaz├şnov r├┤zneho ale aj v┼íeobecn├ęho zamerania, na ktor├ę PR ─Źl├ínky publikujeme. Vyber├íme v┼íak len tematicky vhodn├ę weby a publikovan├ę ─Źl├ínky z┬áwebu nikdy nezmizn├║, tak┼że ide o┬átrval├Ż sp├Ątn├Ż odkaz.

Google pozit├şvne vyhodnocuje aj responz├şvnos┼ą a┬ázabezpe─Źenie webu, ─Źo na┼íe weby sp─║┼łaj├║.

PR ─Źl├ínky a┬álinkbuilding je tak pre SEO ve─żmi d├┤le┼żit├Ż a┬ábez neho nikdy nedosiahnete ├║pln├Ż potenci├íl. Najd├┤le┼żitej┼íie je tvori┼ą kontinu├ílne nov├ę ─Źl├ínky a┬ázbiera┼ą v┼żdy nov├ę odkazy z┬ánov├Żch webov. Takto si zabezpe─Ź├şte prv├ę miesta vo vyh─żad├ívan├ş, ktor├ę s├║ trv├ícne a┬ánevy┼żaduj├║ si dodato─Źn├ę platenie.

Objednajte Si Publikovanie A Nap├şsanie PR ─îl├ínku

Potrebujete Publikova┼ą PR ─Źl├ínok? R├Żchlo, lacno ale hlavne aby mal a priniesol tak├Żto ─Źl├ínok efetk? Marketingov├í agent├║ra ContentPress spravuje ┼íirok├ę portf├│lio online magaz├şnov a blogov, kde mo┼żn├ę publikova┼ą vami dodan├ę PR ─Źl├ínky. Potrebujete┬ánap├şsa┼ą ─Źl├ínok? V pr├şpade, ┼że PR ─Źl├ínok nem├íte nap├şsan├Ż, n├í┼í copywriter je V├ím plne k dispoz├şcii.

V pr├şpade z├íujmu o nap├şsanie alebo publikovanie PR ─Źl├ínku n├ís nev├íhajte kontaktova┼ą prostredn├şctvom formul├íra, telefonicky alebo emailom.┬á

Na┼íi spokojn├ş klienti

Seocentrum Logo
SEOcentrum
evisions logo
eVisions
Effectix
Effectix
Slice 1
Basta Digital.